Museum of the Center of Europe EUROPOS PARKAS

Eiropas centra muzejs

Apmeklējiet Eiropas parku – vienu no iespaidīgākajiem mūsdienīgās mākslas muzejiem zem atklātām debesīm. Sajūsminoties par parka dabu, atradīsiet lielisku mākslas pasauli. Eiropas parks atrodas tikai 20 minūšu ceļā no Viļņas centra.

Eiropas parku 1991.gadā dibināja Lietuvas tēlnieks Gintars Kaross. Muzeja mērķis – ar mākslas valodu piešķirt jēgu Eiropas kontinenta centram. Zem atklātām debesīm 55 ha platībā tiek eksponētas vairāk kā 100 skulptūras, kuras radīja mākslinieki no 33 pasaules valstīm. Muzeja kolekcijā – slavenāko mūsdienīgās mākslas mākslinieku Abakanowicz, Oppenheim, LeWitt liela mēroga darbi.

Eiropas parkā arī iespējams ieraudzīt pasaulē lielāko mākslas darbu no televizoriem LNK Infokoku, kas ir fiksēts Ginnesa rekordu aģentūrā. Tā radīšanai tika izmantoti vairāk kā 3000 televizori. Skulptūra no putna lidojuma atgādina koku. Tās svars ir ap 150 t un skulptūra aizņem pat 3 ha platību.

Gintara Karosa dibinātajā Eiropas centra monumentā ir atzīmēti visi Eiropas valstu galvaspilsētu nosaukumi, virzieni un attālumi no Eiropas centra.

Eiropas parks – viena visvairāk apmeklētākajām vietām Lietuvā.

Uz redzēšanos Eiropas centrā !

Darba laiks: katru dienu no plkst. 10.00 līdz saulrietam.

Biļetes: tiek piemērotas atlaides grupām, skolniekiem un studentiem.

Ekskursijas: lietuviešu, angļu un krievu valodās.

Jaukajā restorānā iekšā un ārā tiek organizēta ēdināšana tūristu grupām, rīkojami svētki.

Darbojas suvenīru veikals un pasts

Kā atbraukt. No Viļņas brauciet pa Kalvariju ielu līdz Santarišķu aplim, pagriezieties Zaļo Ezeru virzienā un sekojiet ceļa norādēm uz Eiropas parku.

Adrese: Eiropas Parks, Europos Parko g. 300, Joneikiškės, LT-15143 Vilniaus r. sav., Lietuva

E.pasts: hq@europosparkas.lt

Fakss: +370 5 2377 077

Tālruņi: +370 5 2377 077
8_1_abakanowicz_g-Europos_parkas-ee88b00d9bef7f1a458b817c6f680a0e.jpg