Museum of the Center of Europe EUROPOS PARKAS

Euroopa keskpunkti muuseum

Külastage Euroopa parki, mis on üks muljetavaldavamaid kaasaegse kunsti vabaõhumuuseumeid. Nautige pargi loodust, avastage enese jaoks võrratu kunstimaailm. Euroopa park on vaid 20 minuti kaugusel Vilniuse keskusest.

Euroopa park loodi 1991 aastal Leedu skulptori Gintaras Karosas’e initsiatiivil. Muuseumi eesmärk on kunsti keeles tähtsustada Euroopa geograafilist keskpunkti. Vabas looduses 55 ha pindalal on eksponeeritud rohkem kui 100 skulptuuri, mis on loodud kunstnike poolt 33 maailma riigist. Muuseumi kollektsioonis on kuulsaimate kaasaegse kunsti loojate, nagu näiteks Abakanowicz, Oppenheim, LeWitt, suuremõõdulised tööd.

Euroopa pargis on võimalus näha maailma suurimat kunstiteost LNK Infopuud, mis on tehtud televiisoritest ja fikseeritud ka Guinnessi rekordite agentuuris. Teose loomisel kasutati enam kui 300 televiisorit. Skulptuur, mis linnulennult vaadatuna meenutab puud, kaalub umbes 150 tonni ja katab 3 ha suuruse pinna.

Gintaras Karosas’e loodud Euroopa keskpunkti tähistaval monumendil on märgitud kõikide Euroopa riikide pealinnade nimed, suunad ja kaugused Euroopa keskpunktist.

Euroopa park on üks enim külastatavaid kohti Leedus.

Kohtumiseni Euroopa keskpunktis!

Avatud: iga päev kl. 10.00 kuni päikeseloojanguni.

Piletid: hinnaalandused gruppidele, õpilastele ja üliõpilastele.

Ekskursioonid: leedu, inglise ja vene keeles.

Koduses sise- ja välisrestoranis organiseerime turismigruppide toitlustamist ja pidusid.

Siin on ka suveniirikauplus ja postkontor.

Kuidas meid leida. Vilniusest sõitke Kalvariju tänavat pidi kuni Santariskiu ringini, pöörake Zaliuju Ezeru suunas ja jälgige teeviitasid, mis juhatavad teid Euroopa parki.

Aadress: Euroopa park, Europos Parko g. 300, Joneikiškės, LT-15143 Vilniaus r. sav., Leedu

E-mail: hq@europosparkas.lt

Faks: (370 5) 2377 077

Telefonid: (370 5) 2377 077


8_1_abakanowicz_g-Europos_parkas-ee88b00d9bef7f1a458b817c6f680a0e.jpg