Europos centro muziejus EUROPOS PARKAS

Naujienos

Velykinė ekskursija po Europos parką

2024 03 30

Antrąją šv. Velykų dieną, pirmadienį, 12.30 val. atvykite į ekskursiją pasigrožėti atbundančios gamtos ir meno derme, daugiau sužinoti apie menininkų idėjas, kūrinių atsiradimo istorijas, paklaidžioti tarp samanų žaluma meniškai išmargintų didžiulių „kiaušinių“.

„Pavasarį sprogsta pumpurai – gyvybės pritvinkusi forma, vasarą šienas kraunamas į kupetas, – jų forma taip pat panaši. Kaip ir neprasiskleidusių žiedų. Žmogaus viduje taip pat yra panašių kontūrų, – sakė Magdalena Abakanovič (Abakanowicz) apie savo kūrinį „Neatpažinto augimo erdvė“ Europos parke, – Bandai atidaryti duris, už jų randi kitas, už tų – dar vienas, o šių negali atidaryti... Kiekvienas šiems anonimiškiems nežinomiems objektams suteiks savo reikšmę.“ Taigi, nenuostabu, jog dažnai kūrinys pavadinamas ir „velykiniais margučiais“, ir „dinozaurų kiaušiniais“...

Žinoma, šv. Velykų proga keliaudami po Europos parką, daugiau sužinosite ir apie „Neatpažinto augimo erdvę“.
Laukiami menininkų vizijomis, muziejaus istorija besidomintys ir norintys pasivaikščioti gryname ore ar pasvajoti.

55 hektarų kūrybinis kraštovaizdis – meno muziejus po atviru dangumi – išsipildžiusi muziejaus kūrėjo svajonė. Atrodžiusi ambicinga, sudėtinga, sunkiai įgyvendinama idėja pavyko. Drąsiai galime sakyti, kad Europos parkas tapo vieta, kur galiausiai išsipildė ne vieno žmogaus ir ne viena svajonė – juk čia įgyvendintos daugiau nei 100 kūrėjų iš viso pasaulio idėjos. Be abejonės, svajonės pildosi ir toliau. Svarbu – svajoti.

Ekskursijos trukmė – 1 val. Įsigijus lankytojo bilietą (12 Eur, su nuolaida – 11Eur/8 Eur) ekskursija nemokama.

Būtina išankstinė registracija tel. + 370 698 30923 arba el. paštu hq@europosparkas.lt. Bilietus galima įsigyti muziejaus kasoje arba iš anksto internetu.

Primename, kad Europos parke lankytis galima kasdien nuo 10 val. iki saulėlydžio. Bilietai bilietai.europosparkas.org 

Fotografijoje Magdalenos Abakanovič „Neatpažinto augimo erdvė“