Europos centro muziejus EUROPOS PARKAS

Muziejaus įkūrėjo žinutė

Kurdamas Europos parko kraštovaizdį, siekiu, kad būtų išsaugotas natūralios gamtos grožis, kad meno kūriniai įaugtų į aplinką, tarsi visada čia ir buvę. Kartais, kad pastatytume daug tonų sveriantį kūrinį, tenka nutiesti tvirtos dangos kelią, bet vėliau dangą pašaliname, o kelią apželdiname, kad jis netrikdytų gamtos natūralumo pojūčio. Europos parko erdvėje išsaugojome pirmapradį jausmą. Tik menas ir gamta. Ir Jūs.

Prieš keletą dešimtmečių mažai kas tikėjo, kad mūsų maža valstybė yra geografiniame Europos žemyno centre. Jaučiau, kad prasminga sukurti visai naują ir ambicingą Lietuvos, kaip Europos centro valstybės, tapatybę.

Ir tai pavyko: užmezgant ryšius su pasaulio menininkais ir kartu kuriant išliekamąją vertę turintį Europos parką, kuris yra mano ir mūsų dovana Tėvynei. Juk didelė laimė prisidėti prie Lietuvos tobulinimo.

Esame menininkai, kultūros entuziastai, kurie visą savo laiką ir energiją skiriame Europos parkui. Nevyriausybinės organizacijos muziejaus tęstinė veikla, deja, nėra valstybės remiama. Išlaikyti, prižiūrėti 55 ha kraštovaizdį, restauruoti meno kūrinius yra išties didžiulis iššūkis. Turime šį unikalų gamtos ir meno ansamblį išsaugoti ateičiai, Lietuvai.

Kviečiu prisidėti ir Jus. Paremkite Europos parką.

Gintaras_Karosas_-5ec61169c8bbd253fa436ffcd93a43ea.jpg
Gintaras Karosas
Nuo pat vaikystės pasitikdamas ir palydėdamas kiekvieną dieną, jaučiu nerimą dėl prabėgusio laiko prasmės. Intuityviai žinau, kad savo buvimą žemėje turiu įprasminti kažkuo nekasdieniu ir nebuitišku, tuo, kas yra aktualu ne tik man ir ne tik šiandien. Taip gimė mintis sujungti gamtą su žmogaus intelektu, perteikiamu meno kūriniuose. Taip viename žemės lopinėlyje, kur visai neseniai buvo apleistas miškas ir pelkės, atsirado pirmieji amžini ženklai – skulptūros.

Geografinio Europos centro idėja tapo įprasminta universalia meno kalba. Žmonės surado naują erdvę savo vaizduotei parodyti ir atsakymams ieškoti.

Kuriu objektus, kurie vadinami landšafto skulptūromis. Jie skirti tam tikrai erdvei. Jų kalba minimali; valau nuo nereikalingų apnašų ir tuščiažodžiavimo. Man prasmingi iš pažiūros paprasti daiktai ir reiškiniai, kurie atspindi esmę.

Gintaras Karosas, 1999