Europos centro muziejus EUROPOS PARKAS

Naujienos

Meno „lėtai“ diena Europos parke

2021 04 10

Europos parko muziejuje eksponuojama daugiau nei šimtas meno kūrinių. Tik šis šeštadienis nėra skirtas pamatyti juos visus (ar kuo daugiau), priešingai – pasirinkite keletą, kokius penkis meno kūrinius, kuriems skirsite laiko (5–10, 15 min.). Niekur neskubėkite. Stebėkite, tyrinėkite, atraskite naujų matymo ir pajautimo rakursų.

Atsakykite sau: kas perteikiama šiuo kūriniu? Kokias detales pastebite? Kokias asociacijas atrandate? Kartu su atidos mokytoju Pauliumi Rakštiku paruošėme lengvų užduočių. Jas atrasite mobiliuoju įrenginiu nuskaitydami prie kai kurių skulptūrų lentelių esančius QR kodus.

Tai ypatingas laikas sau, gamtos ramybėje, supamiems miško garsų ir kvapų. Laikas stebėti aplinką ir save, pajusti. Atrasti.

Kiekvieno žmogaus meno patyrimas gali būti unikalus ir įsimintinas. Kviečiame stabtelėti, atsikvėpti, pažvelgti sukoncentravus dėmesį, pajusti „čia ir dabar“ akimirką... Atrasti meno ir gamtos vienovę, pažinimo džiaugsmą, pajusti gamtos ritmą, kraštovaizdį, ugdyti dėmesingumą ir vidinę ramybę.

Tai kvietimas meną pažinti taip, kad ši patirtis būtų gili, prasminga ir paliečianti. Atkreipdami dėmesį į dėmesingumo ugdymo, gilesnio aplinkos pajautimo svarbą, skatiname turiningesnį jo patyrimą. Kviečiame atsikvėpti, pailsėti nuo vis didėjančio gyvenimo tempo, skirti laiko ne tiek skubotam susipažinimui, bet įsigilinimui, pažvelgimui iš naujo, atradimui.

Projektą „Dėmesinga kelionė po Europos parką“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.