Europos centro muziejus EUROPOS PARKAS

Naujienos

Menas „lėtai“ Europos parke – proga ypatingai patirčiai ypatingoje vietoje

2023 04 13

Balandžio 15 d., šeštadienį, Europos parke organizuojamas renginys, kurio tikslas – padėti lankytojams atrasti „lėto“ meno pažinimo džiaugsmą. Europos parko muziejus jau ketvirtus metus iš eilės kviečia jus į dėmesingą kelionę harmoningoje gamtos ir meno aplinkoje. Šių metų kelionėje Jus lydės meno edukatorė Karen Vanhercke.

Šiandien jau kone visi žino apie dėmesingumo, atidos praktikų svarbą ir naudą, poveikį žmogaus savijautai ir bendrai gerovei. Ypatingai šiandieniniame, skubos ir, regis, nesustojančio ritmo pasaulyje, svarbu ieškoti būdų, kaip išlaikyti proto ir sielos ramybės balansą. Praktikuojant dėmesingumą didėja ir produktyvumas, kadangi dėmesys plečiasi, lavinimas jo sutelktumas.

Artėjantį pavasario šeštadienį šiuolaikinio meno muziejus Europos parkas kviečia skirti ramiam, atgaivinančiam poilsiui ir meno pažinimui po atviru dangumi. Į daugiau nei 100 skulptūrų ir kraštovaizdžio meno kūrinių eksponuojantį muziejų atvykusieji šįkart bus pakviesti pažinti galbūt vos keletą kūrinių, tačiau atrandant naujus, netikėtus aspektus. Kviesime meną pažinti lėtai.

Meno lėtai dieną Europos parke bus galima patirti keletu būdu. Atrasti, suprasti ir giliai patirti meną gali kiekvienas žmogus. Tam nebūtina eksperto, meno žinovo pagalba. Tačiau norintys padiskutuoti, išgirsti ir pasidalinti savo įžvalgomis renginio metu taip pat turės tam galimybę.

Puikus būdas meno lėtai patyrimui – tiesiog pasirinkti dvi, tris, daugiausiai penkias muziejaus skulptūras ir kiekvienos stebėjimui skirti bent 10 minučių. Išplėtus laiko intervalą, skirtą vieno meno kūrinio subjektyviam pažinimui, atrandama gerokai daugiau nei galbūt pagalvotume – atsiveria daugiau rakursų, įsitraukia daugiau pojūčių, kyla naujų idėjų.

Vertinga išbandyti „Dėmesingos kelionės“ maršrutą. Dėmesingumo, arba atidos teoretikas ir praktikas Lietuvoje psichologas Paulius Rakštikas specialiai Europos parkui parengė trumpus audio įrašus. Tai savarankiškas maršrutas, kuriuo keliaujama lėtai, tačiau patiriama daug.

Norinčius pažinti Vizualinio mąstymo techniką šių metų Meno lėtai kelionėje lydės meno edukatorė Karen Vanhercke. Dalyvavimas su muziejaus bilietu. Renginio pradžia 11 val.

Atvykite atrasti meno ir gamtos vienovės, pažinimo džiaugsmo, pajusti gamtos ritmo, kraštovaizdžio grožio ir estetikos, atvykite ugdyti dėmesingumo ir vidinės ramybės.

Europos parkas – muziejus po atviru dangumi, kurio unikali ekspozicija išdėstyta net 55 hektarų plote. Čia saugomi pasaulio menininkų, tarp kurių ir  garsiausių šiuolaikinio meno atstovų kūriniai. Tai tobula vieta norintiems turiningai ir sveikai praleisti laisvalaikį.

BILIETUS galite įsigyti čia