Europos centro muziejus EUROPOS PARKAS

Naujienos

Įkvepiantis pasivaikščiojimas Europos parke: magiškas ruduo

2023 10 13

Kas įkvepia, užburia jus rudenį?

...mėlyno dangaus ir auksaspalvės gamtos spalvų derinys
...kaip kvepia ruduo
...pritilusi gamta, paukščių giesmes pakeitęs lapų šiugždėjimas

Europos parko skulptūrų fonas, scenografija keičiasi, o kartu ir potyriai, mintys, troškimai...

Vieta, kur pailsėsite ir pasisemsite įkvėpimo – Europos parkas.

Po kojomis čežantys lapai ir klegančių vaikų džiugūs balsai, lengvas medžių šlamėjimas – rudenį, nutilus paukščių čiulbesiui, jau kitokių garsų prisipildo muziejaus po atviru dangumi Europos parko erdvės.

Nors daugelis eksponatų didžiuliai, lyg įleidę šaknis, „apsigyvenę“ muziejaus aplinkoje, čia stebimas nenutrūkstantis gamtos ir meno kūrinių šokis ir nuolatinis kalbėjimasis vis besikeičiančioje erdvėje – žmogaus, gamtos ir meno.

Gal į gaudynes su vėju? – kviečia judesiui Strijdomo van der Mervės kūrinys „Pagauk vėją“. Smagu užklysti į laukymę, kur rudens lapai ne tik čeža po kojomis, tačiau sukilę aplink, didžiuliai, atskrieję net iš pietų Afrikos, sukasi aplink savo ašį.

Šį rudenį aplankykite Jolitos Vaitkutės ir Andriaus Mamontovo audiovizualinę instaliaciją „Anglies miškas“, Europos parkas prisipildė garsų, kurie intriguoja ir kviečia lankytoją domėtis jų atsiradimo priežastimi, susimąstyti, patyrinėti įvairias perspektyvas. Galbūt būtent čia sužinosite tai, kas pastūmės imtis veiksmų mažinant žmogaus įtaką klimato kaitai ir mūsų planetos gerovei.

Šįmet Europos parke pastatytas argentiniečio Matiaso di Carlo kūrinys „Gravitacija svarbi“ žiūrovui kalba apie to, kas neįmanoma, pavertimą įmanomu, apie visa ko unikalumą.

Vaizduotės skrydžiui kviečia ir balansuojančios skulptūros. Sulig medžių viršūnėmis ore pakibusios, jos pasitinka žiūrovus demonstruodamos neįtikėtinus akrobatinius gebėjimus.

Europos parkas – realybe tapęs lietuvių menininko Gintaro Karoso svajonės išsipildymas – šiandien yra erdvė, skirta svajotojams ir romantikams.

Lankytis galima kasdien nuo 10 val. iki saulėlydžio.