Europos centro muziejus EUROPOS PARKAS

Naujienos

Džiaugiamės, kad geriausiai įvertinta lankoma vieta Vilniaus rajone – Europos parkas

2021 11 16

Šių metų Lietuvos turistinių objektų vertinimo duomenimis, Europos parko muziejus geriausiai pasirengusi priimti lankytojus Vilniaus rajono lankytina vieta.

2021 m. rugpjūtį nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ užsakymu, siekiant vystyti turizmo infrastruktūrą, paslaugų kompleksiškumą ir gerinti traukos objektų pasiekiamumą šalyje, buvo atliktas Lietuvos turistinių objektų vertinimas. Įvertinta net 1200 valstybinių, privačių ar viešųjų traukos objektų visose 60 šalies savivaldybių ir išskirti patraukliausi Lietuvos turistiniai objektai, įvardytos paslaugų išvystymo stiprybės ir silpnybės, tobulinimo kryptys bei galimybės.

Remiantis šiuo tyrimu buvo paskelbtas Lietuvos savivaldybių pasiruošimo turistams reitingas ir atskleistos geriausiai pasirengusios lankytinos vietos.

Europos parkas šiemet – šalies muziejų, lankytojų centrų, dvarų, pilių ir kitų lankomų objektų TOP 25–uke. Iš viso Lietuvoje buvo įvertinti 275 objektai priskiriami šiai kategorijai, kurie priima lankytojus bei teikia turistams aktualias paslaugas. Buvo vertinami tokie kriterijai kaip darbo laikas, pritaikymas neįgaliųjų ir ribotos judėsenos turistų poreikiams, WC, parkavimas, atsiskaitymo galimybės, teikiamos paslaugos, draugiška šeimoms su vaikais aplinka. Papildoma vertė buvo vertinama pagal tokius požymius kaip renginiai, išmanios paslaugos, besikeičiančios ekspozicijos ar parodos, edukacija, suvenyrų parduotuvė, maitinimo įstaiga, erdvės konferencijoms ar renginiams.

Tarp visų Vilniaus rajono lankomų objektų Europos parko muziejus po atviru dangumi – pirmas, jis įvertintas kaip geriausiai pritaikyta lankytojams turizmo traukos vieta. Nevyriausybinės organizacijos muziejui aukštą įvertimą pavyko pelnyti visų pirma dėl draugiškų lankytojams darbuotojų (suteiktas aukščiausiais galimas balas).

Europos parkas lankytojams atviras kasdien ištisus metus. Nuostabios gamtos apsuptyje, po atviru dangumi įsikūrusiame muziejuje saugoma išskirtinė šiuolaikinio meno, garsiausių viso pasaulio kūrėjų ekspozicija. Čia kiekvienas gali daug atrasti, atsikvėpti nuo miesto šurmulio, atrasti įkvėpimą, atgaivos, naujos energijos kūnui ir dvasiai šaltinį. Muziejus po atviru dangumi – tai puiki vieta lankytis po vieną, su draugais ar šeimos nariais, taip pat mažaisiais – stebinančios, o kartais ir įtraukiančios į veiksmą skulptūros palieka įspūdį kiekvienam.

Moksleiviams Europos parke vedamos įdomios edukacinės programos, pritaikytos įvairaus amžiaus dalyviams. Čia galima puikiai praleisti laiką po atviru dangumi, pasirinkti iš siūlomų aktyvių arba kūrybiškų užsiėmimų.

Geriausiai lankytojams pritaikyta rajono lankoma vieta, Europos parko muziejus po atviru dangumi, kviečia atvykti, sveikai praleisti laiką gamtoje, gėrintis išskirtiniu ilgus metus formuotu meniniu kraštovaizdžiu ir pažinti meną.

Daugiau apie 2021 m. Lietuvos turistinių objektų vertinimą: www.lithuania.travel/lt