Europos centro muziejus EUROPOS PARKAS

Naujienos

Europos parke su visa šeima

2024 07 10

Susiruošę į muziejų su mažais vaikais, paprastai primename: Muziejuje negalima liesti eksponatų. Negalima lakstyti. Negalima triukšmauti, užkandžiauti ir atsivesti šuniuko. Tik ne Europos parko muziejuje! Čia atvykę leisitės natūraliais miško takeliais aplankyti keistų personažų, atrasti netikėtų meninių sprendimų, mėgautis tyru oru ir gamtos garsais. Čia vaikams galima bėgioti, čiauškėti į valias ir viską čiupinėti, tik nereikėtų lipti ant skulptūrų, kenkia meno kūriniams ir lipikui gali būti pavojinga.

Europos parko eksponatai, šiuolaikinio meno kūriniai, dažnai atrodo netikėti ir stebinantys, nenuostabu, kad jais perteikiamos idėjos neatsiskleidžia iš pirmo žvilgsnio. Tačiau jie žadina vaizduotę, o kad dar daugiau atrastumėte, siūlome keletą patarimų.

Artėdami prie meno kūrinio, pagalvokite, padiskutuokite tarpusavyje: į ką jums panašu, ką įžvelgiate? Kaip jį pavadintumėte? Galite sugalvoti savo pavadinimą dar prieš pažvelgdami į aprašomąją lentelę prie kūrinio.

Stebėkite meno kūrinį įvairiais rakursais: Iš labai toli ir iš labai arti, įvairiais kampais – pamėginkite pasilenkti ar atsitūpti, pažvelgti iš apačios, apeikite aplink. Su visa šeima galite ir „suvaidinti" skulptūrą.