Europos centro muziejus EUROPOS PARKAS

Naujienos

Europos parkas kviečia į lėtą meno atradimų kelionę

2021 07 01

Visai šalia Vilniaus įsikūręs unikalus Lietuvoje muziejus po atviru dangumi – Europos parkas. Čia jau beveik trisdešimtmetį, nuo 1991-ųjų kuriama gamtos ir meno harmonija. Įvairių šalių kultūrų atspindžiai, taip pat ir garsiausių  pasaulio menininkų kūriniai surinkti į kolekciją miškingame 55 hektarų plote.
 
Viso to pradžia – jauno skulptūros studento idėja apie vietą, kur susitinka pasaulio skulptūra, o jos pasižiūrėti į Lietuvą atvyksta viso pasaulio žmonės. Tai buvo užmojis sukurti muziejų po atviru dangumi pradedant nuo nulio laukiniame miške.  Pamažu čia ėmė rastis išvalytų laukymių, o jose savo vietą atrado šiuolaikinio meno skulptūros ir kraštovaizdžio kūriniai. Taip Europos parkas augo ir tebeauga toliau kaip vientisas subtiliai formuojamas meninis kraštovaizdis.
 
Meno kūriniai Europos parke – dažnai stebinantys. Susiliejantys su gamta arba stipriai kontrastuojantys. Nebylūs arba įtraukiantys į skambantį judėjimą. Maži, prie jų pasilenkiame, kad geriau apžiūrėtume, arba dideli, – stovėdami kūrinio pradžioje nematome kur jis baigiasi.
 
Į šią meno atradimų ekologinę kelionę kviečiame leistis lėtai. Pasimėgaukite plaučius pripildančiu tyru oru, dėmesingai pastebėkite savo kvėpavimą. Pajuskite supančios gamtos alsavimą, – spalvas, garsus, kvapus. Leiskite sau meno kūrinį stebėti kurį laiką, atkreipkite dėmesį į detales. Kas tai, ko nepastebėjote iš pirmo žvilgsnio?
 
Čia atrasite gerokai žmogaus ūgį lenkiančias ovalias samanotas formas, lyg čia „užaugusias“, prie vandens besilenkiantį „geriantį namelį“, ypatingą aukštų ryškaus rūdžių raudonio kolonų įrėmintą „Vietą“ ir daug visko, ko negalima išvardinti, nes tai – Jūsų atradimai.