Europos centro muziejus EUROPOS PARKAS

Naujienos

Dėmesinga kelionė po Europos parką

2021 03 01

Europos parko muziejuje leiskitės į dėmesingą kelionę po meno pasaulį. Tai kelionė, kupina atradimo ir pažinimo džiaugsmo.

Jos tikslas nėra pamatyti kuo daugiau eksponatų, peržvelgti kuo daugiau meno kūrinių, suspėti pasitikrinti jų autorius ir pavadinimus... Dėmesingos kelionės po meno pasaulį tikslas – sulėtinti žingsnį, tempą ir pasirinktus meno kūrinius gamtoje stebėti ilgesnį laiką, – l ė t a i. Pamatyti mažiau, tačiau atrasti – gerokai daugiau.

Europos parke, šiuolaikinio meno ir gamtos harmonijoje, kviečiame stabtelėti, atsikvėpti, pažvelgti sukoncentravus dėmesį, pajusti „čia ir dabar“ akimirką.

Atraskite meno ir gamtos vienovę, pažinimo džiaugsmą, pajuskite gamtos ritmą, kraštovaizdį, ugdykite dėmesingumą ir vidinę ramybę.

Tai kvietimas meną pažinti taip, kad ši patirtis būtų gili, prasminga ir paliečianti, kvietimas atsikvėpti, pailsėti nuo didžiulio gyvenimo tempo, skirti laiko įsigilinimui, pažvelgimui iš naujo, atradimui.

Savarankiškai keliaudami po Europos parką, prie kai kurių skulptūrų atrasite psichologo ir atidos mokytojo Pauliaus Rakštiko parengtas mini-gaires dėmesingam meno pažinimui – tereikės mobiliuoju įrenginiu nuskaityti lentelėse prie šių meno kūrinių pateikiamus QR kodus.

Europos parkas, Europos centro muziejus netoli Vilniaus, kurio turtinga ekspozicija po atviru dangumi išdėstyta net 55 hektarų plote – puiki vieta turiningai ir sveikai praleisti laisvalaikį supamiems nuostabaus gamtos ir meno pasaulio. Tai puiki vieta „lėtam“ meno pažinimui ir naujiems atradimams.

Projektą „Dėmesinga kelionė po Europos parką“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Ar gali jausti akmuo?
Ar galiu aš? Už jį.
Ir koks šis jausmas stebint tai. Kaip vertint, kaip suprasti šio įvykio prasmę?
Kas nutiko jam. Kas nutiko man.
Ar galiu išjausti tai?
O gal gali akmuo? Už mane.