Europos centro muziejus EUROPOS PARKAS

Krėslas / baseinas

Apie kūrinį
Parko ekspozicijoje – net du žymaus amerikiečių skulptoriaus, konceptualisto, vienos iškiliausių šiuolaikinio meno asmenybių Deniso Openheimo (1938–2011) kūriniai. 

Savo kūrybinio kelio pradžioje prisijungęs prie žemės meno sąjūdžio kartu su Valteriu De Maria ir Robertu Smitsonu, įkvėpimo savo darbams sėmėsi laukuose, plačiose erdvėse toli nuo miesto šurmulio. 1968 metais Openheimo išraižytos „Metinės rievės“ lede ant Džonso upės kranto reprodukuojamos beveik visuose meno istorijos leidiniuose.

Skulptūra „Krėslas / baseinas“ Europos parke buvo pastatyta 1996-aisiais, jos kūrimas užtruko apie pusę metų. Skulptūrai sukurti prireikė apie 100 kv. m. tinklelio, betono, apie 300 m vamzdžio; iš šių medžiagų sukurtame „baseine“ telpa daugiau nei 2 tonos vandens. Tai vienas mėgstamiausių muziejaus lankytojų kūrinių. Skulptūra gali būti palyginta su karališku krėslu, su sostu. Savo forma jis lyg ir kviestų atsisėsti.
Autorius: Dennis Oppenheim
Šalis: JAV
"1996 metais buvo parengtas pirmas didelis Europos parko projektas. Nors iš pradžių Dennisas Oppenheimas į jį žiūrėjo skeptiškai, vėliau jis sutiko pastatyti savo „Krėslą-baseiną“. Buvo sutarta, kad skulptūra bus pagaminta per tris savaites. Po daugelio pokalbių tarp Karoso ir Oppenheimo pavyko surinkti reikalingų pinigų. Oppenheimas atsiuntė tikslų kūrinio modelį, gamybos nurodymus ir savo padėjėją, kuris turėjo prižiūrėti gamybą vietiniame fabrike. Skulptūra buvo pagaminta laiku. Ji yra svarbi parko kolekcijos dalis."
(iš: Joyce Ellen Weinstein straipsnis žurnalui Sculpture (JAV) 2000 m. gruodžio mėn.)
Pasiklausykime
00:00
Istorinės nuotraukos