Europos centro muziejus EUROPOS PARKAS

Skulptūros

Apie kūrinį
Masimas Gioti (g. 1938) – iškilus italų menininkas, kuriantis savo skulptūras iš konkrečių konstrukcijų detalių, mašinų, mechanizmų dalių ir detalių, dažniausiai turinčių potencialią judėjimo galimybę – spyruoklių, stūmoklių. Jo metalinės konstrukcijos, dažnai įspraustos į rėmą, atrodo kaip sutramdytos, bet didžiulės mechaninės jėgos potencialą išlaikiusios sistemos.

Europos parke eksponuojamos net septynios Masimo Gioti skulptūros, radusios prieglobstį ir ramybę miškingame muziejaus kraštovaizdyje. Darbai, sukurti iš „Fiat“ gamyklos Turine (Italija) inžinerijai naudojamų automobilių ir kalnakasybos technikos elementų, rodo, kad menininko talentui gali paklusti iš pažiūros nesiderinantys daiktai. Kartu jie transliuoja mums žinią, kad žmogaus fantazija ir galimybės yra neribotos.
Autorius: Massimo Ghiotti
Šalis: Italija
Savo skulptūroms Massimo Ghiotti naudoja ne šiaip industrines medžiagas, bet konkrečias konstrukcijų detales, dažniausiai turinčias potencialią judėjimo galimybę – spyruokles, stūmoklius, krano žnyples ir pasak meno kritikės Laimos Kreivytės, „judėjimas jam svarbus ne vietos pakeitimo prasme, o jėgos – traukos ir stūmimo... Ghiotti taip sudėlioja metalinius konstrukcijų elementus, kad žiūrovas pasijunta stebįs įtemptą erdvinį trilerį.“
Pasiklausykime
00:00
Istorinės nuotraukos