Europos centro muziejus EUROPOS PARKAS

Ar galime išgydyti

Apie kūrinį
2000 metais viešėdama Europos parke Džanet Goldner (g. 1952) sukūrė darbą, kurį pavadino „Ar galime išgydyti“. Skulptūros idėja gimė autorei tyrinėjant savo šeimos istoriją, keliaujant po Lenkiją, Ukrainą ir Lietuvą, matant Antrojo pasaulinio karo ir sovietų okupacijos tragedijas. Pasak menininkės, ji nieko nekaltina, nes istorijos žaizdų patyrė visų tautų žmonės, nepriklausomai nuo to, kurioje iš priešiškų šalių jie gimė. Autorė tik klausia: „Ar galime išgydyti savo istorijos žaizdas? Lietuviai, rusai, lenkai, vokiečiai, žydai, kiekvienas?“

Skulptūra „Ar galime išgydyti“ – tai metalinė knyga iš penkių lapų, kuriuos galima skaityti panašiai kaip tikrą knygą – vartant ant sąvarų suvertus lapus. Šios knygos lapai yra ažūriniai, todėl skaitytojas pro vieną lapą gali lengvai matyti kitus knygos lapus.
Autorius: Janet Goldner
Šalis: JAV
„Savo darbais aš tyrinėju kultūrą, tapatybę ir socialinį teisingumą įvairiomis priemonėmis: pleino skulptūrosmis, fotografijomis, video, instalaicijomis ir socialiniais projektais. Tai nuolatinis sujungimas skirtingų kultūrų, švenčiant unikalų grožį ir genialumą kiekvieno, o kartu ir to, ką turime bendro.”

Janet Goldner