Europos centro muziejus EUROPOS PARKAS

ENGI

Apie kūrinį
Kurdamas šią skulptūrą Japonijos menininkas Jošitada Ihara (g. 1943) pritaikė tradicinius japonų meno (ikebanos ir sodo) principus.

Jošitada Ihara yra ikebanos meistras, tik šįkart jo puokštė sukurta ne iš gėlių, bet iš 17 akmens riedulių, įvairių spalvų ir rūšių granito. Tai lyg akmeninė „puokštė“ ir kartu erdvė, galinti padėti lankytojams atsipalaiduoti, skatinanti medituoti ir pajusti ramybę. Kūrinys skirtingai atsiskleidžia žiūrovui keičiant stebėjimo vietą.

Anot skulptoriaus, šio darbo tema yra sąveika, o svarbiausias kūrinio komponentas – žemė, ant kurios išdėstyta kompozicija. Pavadinimas „ENGI“ kilęs iš senovės Indijos budizmo filosofijos – tai dėsnis, reiškiantis, kad viskas prasideda nuo sąveikos. Šiame darbe labai svarbi įvairių spalvų, paviršiaus faktūrų, geometrinių ir natūralių formų sąveika.
Autorius: Yoshitada Ihara
Šalis: Japonija
1995

Japonų menininkas Yoshitada Ihara gimė 1943 m. Kasmet 1967–1974 m. jis buvo apdovanojamas Tokijo Metropoliteno meno muziejaus prizais. Menininkas plačiai žinomas Japonijoje, jo darbai eksponuojami ir Jungtinėse Amerikos Valstijose bei kitur.

Istorinės nuotraukos