Europos centro muziejus EUROPOS PARKAS

Senoliai

Apie kūrinį
Bleinas De Sent Kroi (g. 1954) – menininkas, kuriantis konceptualias instaliacijas. Ąžuoliniai „Senoliai“ – tai 17 beveidžių, anonimiškų portretų. Menininkas juos sieja su 17 pokomunistinių Europos valstybių. Taigi jas simbolizuojantys „Senoliai“ parko laukymėje tarsi susirinkę pasitarti, galbūt apsvarstyti ateities.

Autorius stengiasi savo kūriniams naudoti vietines medžiagas, todėl kurdamas Europos parke pasirinko labiausiai gerbiamą Lietuvoje medį – ąžuolą.
Autorius: Blane De St. Croix
Šalis: JAV
1996

„Įkvėptas daugelio menininkų, dirbančių kraštovaizdžio tema,  menininkas Blane de St.Croix pradeda giliu moksliniu, geopolitiniu ir kultūriniu vietos tyrimu. Lankydamasis svarbiose klimato tyrimams vietose, užmegzdamas ryšius su žmonėmis, kurie ten gyvena ir dirba, konsultuodamasis su mokslininkais, žurnalistais, kultūros istorikais, De St.Croix „išpakuoja“ savo temą, kad sukurtų vizualiai suprantamą paveikslą apie tai, kas nutinka mūsų planetai.

Galiausiai, De St.Croix ragina mus galvoti, ką reiškia saugoti kraštovaizdį savyje – kaip prisiminimą, vaizdinį ir patirtį, primindamas, kad svarbūs ne tik moksliniai duomenys, kad turime suprasti kultūrinę kraštovaizdžio svarbą mūsų kasdieniams gyvenimams, – viltingos ateities dėlei.“

 

Ištraukos iš katalogo „Kaip perkelti kraštovaizdį" ir solo parodos, MASS MoCA, kuratorius Denise Markonish

Pasiklausykime
00:00
Istorinės nuotraukos