Europos centro muziejus EUROPOS PARKAS

Išvykimas: mano senelės atminimui

Apie kūrinį
Beverli Peper (1922–2020) – garsi amerikiečių kilmės Italijos skulptorė. „Išvykimas: mano senelės atminimui“ – tai tarp mišku apaugusių kalvų įkomponuotas amfiteatro tipo kūrinys.

Skulptūra sudaryta iš dviejų dalių: scenos ir kalno šlaito, kuris gali tapti sėdimomis vietomis žiūrovams, todėl dar vadinama „Teatru“.

Viena Beverli Peper skulptūros funkcijų – praktinė. Skulptūra „Teatras“ gali tapti vieta įvairiems meniniams renginiams ir projektams: spektakliams, koncertams, poezijos skaitymams.

 Kita šios skulptūros funkcija – estetinė. Iš betono, žemės, žolės ir augančių medžių sukomponuotas teatras – tai savarankiškas meno kūrinys.

Antroji skulptūros reikšmė – artimo menininkės žmogaus, senelės, atminimas, kaip kad sako ir kūrinio pavadinimo antroji dalis. Autorės senelė, žydų kilmės, buvo iš Vilniaus ir turėjo jį palikti dėl politinių-istorinių priežasčių. Ji išvyko į JAV, buvo politinė aktyvistė. Šeima pasitraukė kaip protestuotojai, ne dėl persekiojimo.
Autorius: Beverly Pepper
Šalis: JAV
2003
Europos parką praturtina žinomos menininkės Beverly Pepper Teatras, įelektrinantis aplinką gamtos spektaklio nuojauta. Kūrinį, sukurtą pagal Žemės meno principus, sudaro „perskirtos“ kalvos šlaitai, sutvirtinti betonu, kurį maskuoja medžių šakos, sustiprindamos natūralumo įspūdį. Skulptūra – žmogaus rankų kūriniu – pagerbiami pirmapradžiai elementai, tiesiami tiltai tarp natūros ir kultūros, tarp buvusio ir esamo.

(Iš Kotrynos Džilavjanaitės straipsnio žurnalui „Kultūros barai“ 2007 Nr. 4)
 
Pasiklausykime
00:00
Istorinės nuotraukos