Europos centro muziejus EUROPOS PARKAS

Debesų rankos

Apie kūrinį
Ši skulptūra lankytojų dar vadinama „kabančiais akmenimis“. Masyvūs 4–5 tonas sveriantys granito luitai, regis, pakimba ore tarsi prieštaraudami fizikos dėsniams, lyg būtų besvoriai.

Centre luitai sujungti nerūdijančio plieno detale, kuri lyg veidrodis atspindi žolę ir dangų ir sustiprina įspūdį, kad granito luitai kabo niekieno nelaikomi. Kiekvienas akmuo su šia detale sujungtas tik trimis varžtais.

Autorius Džonas Barlou Hudsonas (g. 1945) teigia, kad jo kūryboje labai svarbus centras, paprastai visos jo skulptūros jį turi. „Tai gali būti dangaus ir žemės jungtis, žmogaus ir gamtos vienybė, tiesiog centras – mūsų, Europos, visatos.“ Centro buvimas, savęs sutelkimas svarbus ir Tai či chuan Rytų kovos meno praktikoje.
Autorius: Jon Barlow Hudson
Šalis: JAV

Autorius Džonas Barlou Hudsonas (g.1945 m.) teigia, kad jo kūryboje labai svarbus centras, paprastai visos jo skulptūros jį turi. „Tai gali būti dangaus ir žemės jungtis, žmogaus ir gamtos vienybė, tiesiog centras – mūsų, Europos, visatos“. Centro buvimas, savęs sutelkimas svarbus ir Tai Chi Chuan rytų kovos meno praktikoje.

Pasiklausykime
00:00
Istorinės nuotraukos