Europos centro muziejus EUROPOS PARKAS

Pinokis

Apie kūrinį
Tai menininko Evaldo Pauzos (g. 1966) skulptūra iš bronzos ir granito, skirta Teatrų metams, Europos parke atidengta 2014-aisiais.  

Pasak Europos parko įkūrėjo ir kraštovaizdžio autoriaus Gintaro Karoso, skulptoriaus Evaldo Pauzos realistiniai, žmogiško mastelio kūriniai priartina muziejaus lankytojus prie šiuolaikinio meno. Jie ne pataikauja, bet intriguoja, skatina mąstyti ir ieškoti atsakymų, o kartu yra malonūs liesti rankomis.
Autorius: Evaldas Pauza
Šalis: Lietuva
Siekiant pažymėti Teatrų metus (2014), Europos centro muziejus „Europos parkas“ įgyvendino projektą. Menininkams buvo siūloma Europos parke sukurti vizualaus meno kūrinį, interpretuojant kitą labai plačią meno sritį, scenos meną – teatrą.
 
Teatrų temos skulptūriniu akcentu buvo pasirinktas skulptoriaus Evaldo Pauzos (g. 1966 m.) darbas „Pinokis“. Menininkas meistriškai jam būdinga realistinės išraiškos forma atskleidžia Teatro temą. Projekto metu iš bronzos ir granito sukurtas naujas dailės kūrinys gražiai papildo kamerinę Europos parko muziejaus ekspozicijos dalį.